NaslovnicaZanimljivostiNadasve kreativno: Pijani vozači prat će tijela u mrtvačnici

Nadasve kreativno: Pijani vozači prat će tijela u mrtvačnici

Kao dio programa za suzbijanje alkoholizma i vožnje u pijanom stanju, vozači osuđeni zbog vožnje u pijanom stanju u Moldaviji mogu prati leševe kako bi vratili svoje vozačke dozvole, prenosi The Drive.

Treba nakon kontakta s mrtvacem opet sjesti pijan za volan. To bi mogla biti ili *ebena škola ili dodatno traumatično iskustvo zbog kojeg će kažnjeni posegnuti za alkoholom.

Na ovaj se način vozačima nudi tromjesečni program iskupljenja i preodgoja.

Vozači koji žele vratiti natrag svoje vozačke dozvole koje su izgubili odmah nakon uhićenja zbog vožnje u pijanom stanju imaju opciju platiti oko 225 dolara za ulazak u naporan program gdje volontiraju za jeziv rad u medicinskim ustanovama.

Iako se na prvu to može činiti jeftinim iskupljenjem, treba napomenuti da je prosječna moldavska plaća negdje oko 340 dolara.

Prema ovom programu, osuđeni pijani vozači pomažu u liječenju pacijenata prometnih nesreća u bolnicama, ili kada nitko ne prima njegu, pomažu mrtvozornicima u mrtvačnicama.

Izvor: dnevnik.hr

spot_img