NaslovnicaSvijetOluje poharale Evropu: Pale i žrtve, u Škotskoj bujica odnijela dio hotela

Oluje poharale Evropu: Pale i žrtve, u Škotskoj bujica odnijela dio hotela

SABINE I CIARA

Oluje Sabine i Ciara poharale su Njemačku i posebno sjever Evrope.

U Švedskoj je jedan muškarac poginuo, a za drugim se traga pošto im je vetar prevrnuo čamac u jezero. Najviše je pogođena Velika Britanija, gdje je avio, željeznički i pomorski saobraćaj poremećen, dok su udari vjetra išli i više od 130 km/h.


Jedan hotel u Škotskoj pretrpio je veliku štetu, jer je bujica odnijela veći dio zida.

Škole u Luksemburgu su zatvorene, a u Njemačkoj su zatvoreni autoputevi, stali su vozovi, a brojna su domaćinstva ostala bez struje. U pojeinim dijelovima Njemačke izdato je upozorenje na poplave.

Povrijeđen je i jedan broj ljudi u Njemačkoj. Brojne su štete i paralizovan saobraćaj i u Francuskoj, Poljskoj, Belgiji. U Poljskoj su dvije osobe poginule, a dvije teško povrijeđene uslijed prevrtanja krova trgovine u skijalištu Bukowina Tatrzanska. Jak vjetar došao je i do Slovenije gdje je u nevremenu poginuo muškarac, na čiji automobil se srušilo stablo

Izvor:Faktor

spot_img