4.8 C
Travnik
Utorak, 4 studenoga, 2025
NaslovnicaSportPlivačka nada Jan Radenović niže uspjehe: U riznica preko 150 medalja

Plivačka nada Jan Radenović niže uspjehe: U riznica preko 150 medalja

Jan Radenović, trenutno jedan od najboljih mlađih plivača u Bosni i Hercegovini i ovog vikenda nastavio je nizati dobre rezultate na međunarodnoj sceni.

Jedanaestogodišnji član Plivačkog kluba Aquafit iz Sarajeva ove nedjelje sa novom medaljom vratio se sa međunarodnog plivačkog mitinga “Zmaj 2025” održanog u Novom Sadu. Nakon što se prethodno ove jeseni medaljama okitio na mitinzima u Sarajevu, Bratislavi i Zagrebu, nastup u Srbiji bio je posljednja provjera pred Državno prvenstvo Bosne i Hercegovine, koje će sredinom ovog mjeseca biti održano na Gradskom olimpijskom bazenu u Banjaluci.

“Veselim se svakom novom takmičenju. Svaka nova medalja i popravljeno vrijeme za mene su dodatna motivacija i izazov. Međutim, nastup na Državnom prvenstvu Bosne i Hercegovine izaziva posebnu emociju. U Banjaluci želim novu titulu prvaka, nove medalje. Plivanje je nešto što me raduje i ispunjava još dok sam bio skroz mali. Počeo sam plivati sa nepune četiri godine. U vodi sam sretan i trudim se da usrećim svojim nastupima i ljude koji me podržavaju. Hvala prije svega mojim roditeljima, mojoj porodici, koji su uvijek bili uz mene. Hvala i svim trenerima koji su prenijeli svoje znanje na mene svih ovih godina, a veliku zahvalnost za veliku podršku dugujem i mojoj školi Katoličkom školskom centru “Sveti Josip” u Sarajevu i učiteljici Vlatki Nikolić”, istakao je Jan Radenović.

Dječak koji je prve vještine počeo usvajati prije šest godina u Plivačkom klubu SPID, danas u svojoj riznici ima preko 150 medalja za brojnih međunarodnih mitinga. Između ostalog, aktuelni je i omladinski prvak i višestruki viceprvak Bosne i Hercegovine, a krajem ovog mjeseca na poziv Plivačkog saveza Federacije BiH boraviće u Kampu koji će okupiti najbolje mlade plivače, potencijalne buduće reprezentativce Bosne i Hercegovine na najvećim evropskim i svjetskim takmičenjima.

“Jan Radenović trenutno je najbolji plivač Bosne i Hercegovine u svojoj uzrasnoj kategoriji sa 340 međunarodnih bodova osvojenih ovog septembra na mitingu u Bratislavi. Riječ je o takmičaru koji ima višegodišnji kontinuitet dobrih rezultata i od kojeg opravdano imamo velika očekivanja i u budućnosti. Njegov nastup na mitingu u Novom Sadu, koji je bio posljednja provjera pred Prvenstvo BiH, samo je još jedna u nizu potvrda njegovog talenta i potencijala. U sportu je nezahvalno prognozirati, ali je Jan dokazao da je u grupi takmičara od kojih se legitimno dobar nastup očekuje i na narednom Prvenstvu BiH”, rekao je Bakir Hadžiahmetović, trener Plivačkog kluba Aquafit i dodao:

“Ponosni smo na njegov rad, trud, veliko odricanje i uspjehe. U vremenu kada su njegovi vršnjaci izloženi modernim tehnologijama, mobitelima i sličnim uređajima, Jan Radenović je dijete koje koje trenira preko 20 sati sedmično. Osim treninga ranih ujutro od 7 sati prije odlaska u školu, zatim svakodnevnih ponovo poslijepodne, tu su i suhi treninzi. Sve to traži mnogo odricanja, želje, volje, nekad i suza i razočarenja, ali su na kraju rezultati vidljivi”.

Izvor: Nezavisne

spot_img