JAJCE – Policija u Jajcu uhapsila je S.Ž. (43) iz Jajca radi sumnje da je prerezao kablove i uništio sistem video nadzora u ovom gradu.
Naime, policijski službenici Odsjeka kriminalističke policije Policijske stanice Jajce konačno su rasvijetlili krivično djelo koje je izvršeno tokom noći sa 11. na 12. avgust.
Prema prijavi, kako navode iz MUP Srednjobosanskog kantona, oštećen je i uništen aparat za sistem veze te je presječeno šest mrežnih kablova namjenjenih za nadzor saobraćaja LPR kamerom i video-nadzorom opštine Jajce, od strane NN izvršioca ili više njih.
U saradnji sa nadležnim Kantonalnim tužilaštvom, protiv osumnjičenog se preduzimaju zakonom propisane mjere i radnje u cilju dokazivanja navedenog krivičnog djela.
Izvor: Nezavisne

                                    