IGOR TUDOR (47) na rubu je otkaza u Juventusu nakon što je izgubio 1:0 kod Lazija u osmom kolu Serie A. To je Juventusu treći poraz zaredom jer je prethodno izgubio kod Coma (2:0) također u prvenstvu te kod Reala (1:0) u Ligi prvaka. Tudorov Juventus je tako osam utakmica bez pobjede jer je prije ova tri poraza nanizao pet remija, što je najgori niz kluba od 2009.
No talijanski velikan je pod hrvatskim trenerom ostvario crni niz koji mu se posljednji put dogodio još puno ranije. Prije ova tri uzastopna poraza bez postignutog gola, Juventus je igrao 0:0 s Milanom. Tako je Juve bez gola 397 minuta ili četiri utakmice zaredom. To mu se posljednji put dogodilo u veljači i ožujku 1991. godine.
Prije sedam mjeseci je došao i stabilizirao momčad, ali ove sezone je pao
Zbog svega navedenog Tudor će teško zadržati posao u Juventusu. Trener kluba u kojem je ostavio zapažen trag kao igrač postao je krajem ožujka, nakon što je zbog loših rezultata otpušten Thiago Motta.
Tudor je uspio stabilizirati momčad i izboriti Ligu prvaka. Zbog toga je ostao trener i za ovu sezonu, ali u njoj mu ide daleko lošije. Tudor je vodio Juventus u 24 utakmice uz učinak od 10 pobjeda, 8 remija i 6 poraza.
Izvor: Index

