-3.7 C
Travnik
Utorak, 7 veljače, 2023
NaslovnicaSportMbappe se iživljavao protiv šestoligaša u Kupu Francuske i postavio rekord

Mbappe se iživljavao protiv šestoligaša u Kupu Francuske i postavio rekord

spot_img

Nogometaši PSG-a izborili su plasman u osminu finala Kupa Francuske nakon što su na gostovanju pobijedili šestoligaša US Pays de Cassel sa 7:0 uz čak pet golova Kylana Mbappea.

Francuski šestoligaš se dobro držao skoro pola sata, no u finišu prvog poluvremena Parižani su postigli četiri gola. Tri je zabio Mbappe (29., 35. i 41.), a jedan Neymar (33.).

U drugom poluvremenu Mbappe se još dva puta upisao među strijelce (56. i 79.), a jedan gol je dodao Carlos Soler (64.).

Mbappe je tako postao prvi igrač u historiji PSG-a koji je zabio pet golova u nekoj službenoj utakmici. Do sada mu je rekord bio četiri pogotka koja je postigao u oktobru 2018. u pobjedi PSG-a protiv Lyona 5:0.

PSG će u osmini finala igrati protiv Marseillea u kojem u posljednje vrijeme briljira naš Sead Kolašinac.