BELGIJA – FRANCUSKA 2:3 Francuzi spektakularnim preokretom do finala Lige nacija

FRANCUSKA je velikim preokretom i pobjedom 3:2 protiv Belgije izborila finale Lige nacija. Yannick Carrasco i Romelu Lukaku zabili su za vodstvo Belgijanaca na poluvremenu, ali preokret su donijeli Karim Benzema, Kylian Mbappe i Theo Hernandez.

Protivnik reprezentaciji Didiera Deschampsa u finalu bit će Španjolska, koja je u srijedu pobijedila europskog prvaka Italiju 2:1.

Dominacija Belgije u prvom dijelu

Belgija je svoju odličnu igru nagovijestila već u četvrtoj minuti utakmice, kada je Lloris izvrsnom obranom zaustavio udarac De Bruynea poslije ubačaja Lukakua. S druge strane, Mbappe je stvarao probleme obrani Belgije, ali Courtois nije bio ozbiljnije ugrožen.

Nagrada za dobru igru Belgiji je stigla u 37. minuti. Carrasco je primio loptu na lijevoj strani, izvukao se na desnu nogu i udarcem u prvi kut uhvatio Llorisa na krivoj nozi te doveo Belgiju u vodstvo.

Samo tri minute kasnije već je 2:0. De Bruyne je dodao Lukakuu, a on se impresivno riješio svog čuvara te silovitim i visokim udarcem zabio jedan gol u Llorisov prvi kut.

Spektakularni preokret Francuske

Francuska je ipak bolje ušla u drugo poluvrijeme i u 62. minuti smanjila na 2:1. Tada je Mbappe ispremiješao obranu Belgije, dodao Benzemi, a on poentirao izvrsnim udarcem iz teške pozicije.

Francuzi su nastavili s pritiskom i u 66. minuti kreirali novu opasnu priliku koja je završila duelom Tielemansa i Griezmanna. Sudac Siebert isprva ga nije okarakterizirao kao jedanaesterac, no nakon pregleda VAR snimke promijenio je svoju odluku. Mbappe je neobranjivim udarcem pretvorio taj penal u pogodak za 2:2.

Činilo se da je Belgija na pragu pobjede u 86. minuti, kada ju je Romelu Lukaku vratio u vodstvo. Ipak, ponovo se oglasio VAR i poništio gol zbog minimalnog zaleđa.

Zatim je Pogba u 90. minuti pogodio spojnicu iz slobodnog udarca i izgledalo je kao da će to biti zadnja šansa te da će utakmica ići u produžetke, no u istoj minuti Theo Hernandez lijepim udarcem nakon slabe reakcije u obrani Belgije zabija svoj prvijenac za reprezentaciju i Francuskoj donosi finale Lige nacija.

Finale se igra u nedjelju 10. listopada u Milanu, a isti dan će se u Torinu igrati i utakmica za treće mjesto.

Izvor: index

Prethodni članakAko ne volite nositi kišobrane: Mali šešir od nepromočivog materijala uvijek imajte u torbi
Sljedeći članakAmerička podmornica na nuklearni pogon oštećena prilikom udara u nepoznati predmet