LIVERPOOL – MILAN 3:2 Rebić zabio prvijenac u LP-u, Milan pao nakon preokreta

LIVERPOOL je u ludoj utakmici prvog kola skupine B Lige prvaka na Anfieldu pobijedio Milan 3:2. Poveo je Liverpool autogolom Fikaya Tomorija, Milanu su preokret donijeli Ante Rebić i Brahim Diaz, no domaća je momčad na kraju ipak pobijedila zahvaljujući pogocima Mohameda Salaha i Jordana Hendersona.

Liverpool dominirao pa ga Milan šokirao

Liverpool je furiozno ušao u utakmicu i od prve minute krenuo s žestokim napadima, za što je nagrađen već u devetoj minuti. Tada su lijepu kombinaciju po desnoj strani odigrali Alexander-Arnold i Salah, desni bek Liverpoola sjurio se u šesnaesterac i šutirao, a njegov udarac od Milanovog stopera Tomorija završio je u mreži. Gol je isprva dodijeljen Alexanderu-Arnoldu, no zatim je UEFA ipak upisala autogol.

Sjajnu priliku za povisiti na 2:0 Liverpool je imao u 14. minuti. Sudac Marciniak dosudio je kazneni udarac zbog Bennacerovog igranja rukom, ali Maignan je obranio Salahov udarac s bijele točke. O dominaciji Liverpoola na početku utakmice dovoljno govori podatak da je u prvih 15 minuta imao 13 udaraca, od čega pet u okvir.

No isto tako, Liverpool je od tog trenutka do kraja poluvremena uputio samo jedan udarac prema golu. Tempo Kloppove momčadi vidno je pao te iako se činilo da i dalje kontrolira utakmicu, Milan je u 42. minuti započeo čudesan preokret.

Tada je Rebić nakon izvrsne akcije i asistencije Rafael Leaa mirnom realizacijom poravnao na 1:1. Bio je to njegov prvi pogodak u Ligi prvaka. Samo dvije minute poslije, Milan je i poveo. Nogometaši talijanskog kluba odigrali su brzu kontru, Rebić je dodao Hernandezu čiji je udarac ispred gola očistio Robertson, ali na odbijenu loptu natrčao je Diaz i gurnuo je u praznu mrežu te je tako Milan iz svoje druge opasne akcije zabio i drugi pogodak.

Novi preokret u drugom dijelu

Liverpool se vratio u susret već u 49. minuti. Origi je preciznim dodavanjem prebacio obranu Milana i u čistu priliku izbacio Salaha, a Egipćanin se iskupio za promašeni jedanaesterac i poravnao na 2:2. Domaća momčad zatim je nastavila s napadima i krenula po vodstvo.

Tako je do novog preokreta došlo u 69. minuti, kada je Henderson zabio prekrasan pogodak. Milanova obrana odbila je ubačaj iz kornera ravno na njegovu nogu, a kapetan Liverpoola je fantastično opalio iz prve i vratio svoj klub u prednost.

Do kraja utakmice nije bilo ozbiljnijih prilika ni na jednoj ni na drugoj strani, Liverpool je mirno sačuvao vodstvo, a vrijedi izdvojiti samo pokušaj Kjaera glavom u 87. minuti, no i njega je mirno uhvatio Alisson.

Liverpool je tako nakon prvog kola zasjeo na prvo mjesto skupine B s tri boda, a Milan je na začelju. U drugoj utakmici ove grupe Atletico je na domaćem terenu remizirao s Portom 0:0.