INTER – REAL MADRID 0:1 Inter dominirao većim dijelom utakmice, Real slavio

NOGOMETAŠI Real Madrida pobijedili su Inter 1:0 u susretu 1. kola skupine D Lige prvaka. Jedini gol na utakmici postigao je Rodrygo u 89. minuti susreta.

Odličnu i sadržajnu utakmicu s puno trke i mnogo prilika odigrali su talijanski prvak i španjolski doprvak, no strijelci do same završnice ili nisu imali koncentracije u završnicama akcija ili su golmani, a više nego na Samira Handanoviča to se odnosi na Thibauta Courtoisa, koji je imao dosta posla, dobro odradili svoj zadatak.

Inter je bio bolji pred svojom publikom uz šanse koje su se redale preko Lautara Martineza, Edina Džeke, Ivana Perišića i Marcela Brozovića, a Real Madrid je prijetio, posebice u prvom dijelu, kroz kontranapade koje su pokušavali završiti Karim Benzema, Vinicius Junior i Lucas Vasquez.

U drugom poluvremenu Real Madrid je bio aktivniji i ono najvažnije napravio je u samoj završnici ogleda, kad je Rodrygo iskoristio dodavanje Viniciusa i zabio jedini gol u utakmici.

Ukupno je Inter skupio 18 udaraca prema golu, šest više od Real Madrida, koji je imao tek dva šuta u okvir, tri manje od domaćina.

Marcelo Brozović bio je jedini iz redova hrvatskog trojca koji je odigrao utakmicu u punoj minutaži i bio je jedan od najboljih na terenu. Ivan Perišić napustio je igru u 54. minuti, a Luka Modrić je igrao do 80.

U istoj skupini Sheriff je u ranijem terminu svladao Šahtar 2:0 pa predvodi ljestvicu s tri osvojena boda, koliko uz razliku pogodaka 1:0 ima i Real na drugom mjestu. Inter i ukrajinska momčad su bez bodova.

Sheriff 3

Real Madrid 3

Inter 0

Shakhtar D. 0

Izvor: index

Prethodni članakLIVERPOOL – MILAN 3:2 Rebić zabio prvijenac u LP-u, Milan pao nakon preokreta
Sljedeći članakEvo kako je Marca opisala igru Luke Modrića u njegovoj povijesnoj partiji za Real