SHERIFF – DINAMO 3:0 Debakl u Moldaviji. Dinamo za Ligu prvaka treba čudo

NOGOMETAŠI Dinama poraženi su u prvoj utakmici 4. pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka na gostovanju kod moldavskog Sheriffa. Susret je završio rezultatom 0:3, a šansu za popravak dojma i rezultata u pokušaju da izbori nastup u skupinama Lige prvaka hrvatski prvak imat će za osam dana na svom stadionu u Maksimiru.

Dinamo je utakmicu većim dijelom odigrao loše. Momčad Damira Krznara izgledala je slabije u odnosu na svog domaćina, tijekom susreta bila je u podređenom položaju, često i u dramatičnim situacijama u obrani, a rijetko u napadu i bez prave ideje prema naprijed.

Naznake da bi Dinamo mogao pasti u rezultatski zaostatak Sheriffovi igrači pokazivali su već u uvodnim minutama pa je tako do 20. minute u kaznenom prostoru Dominika Livakovića u više navrata bilo gužve, a i zatresla se vratnica njegovog gola u osmoj nakon što je obrana ostavila Luvannora samog pri udarcu s 12-13 metara. Tu i nekoliko prilika domaće momčadi Dinamo je uspio proći bez kazne, kao i Theophileovo igranje rukom u kaznenom prostoru koje je provjeravao VAR, no u samoj završnici prvog poluvremena ona je stigla nakon udarca Adame Traorea.

Malijski reprezentativac u toj je akciji pobjegao Theophileu i bio precizan pred Livakovićem.

Perićeve suze

Dvije situacije vezane uz Dinamo vrijedi istaknuti iz prvog dijela: ozljedu Dine Perića i neuspjeli pokušaj Lovre Majera. Perić je susret završio u 21. minuti nakon ozljede zbog koje je sam tražio zamjenu. Neutješno je plakao na klupi do kraja poluvremena.

Što se Majera tiče, upravo se on našao u najboljoj situaciji za postizanje gola. Igrala se 31. minuta kad je Ivanušec između trojice podvalio loptu do Majera koji je puknuo prema golu. Loptu je pred crtom zaustavio Cristiano.

Još dva gola u nastavku

U nastavku sličan razvoj događaja. Dinamo je malo pojačao, ali većina najvažnijeg događala se na njegovoj strani, a iz jedne od mnogih prilika Sheriff je i povećao svoje vodstvo. Dogodilo se to u 54. minuti, nakon voleja Kolovosa na asistenciju Yansanea.

I u minutama koje su uslijedile Sheriff je pokazivao više i češće i ozbiljnije prijetio, a u 80. minuti poentirao je i treći put. Ponovno je bio strijelac Traore, sad kroz Livakovićeve noge u akciji jedan-na-jedan.

Završilo je 3:0 za Sheriff, što znači da je pred Dinamom  25. kolovoza na stadionu Maksimir pokušaj da nadoknadi tri gola manjka protiv moldavske momčadi i tako se plasira u skupine Lige prvaka.

Izvor: index