DINAMO – GORICA 1:0 Dinamo bizarnim pogotkom došao do zaslužene pobjede

DINAMO je pobijedio Goricu (1:0) na domaćem terenu u prvoj utakmici 5. kola HNL-a.

Aktualni prvak Hrvatske je do pobjede došao autogolom Doke u 36. minuti. Ovaj gol ostat će upamćen kao jedan od najbizarnijih u povijesti HNL-a.

Gorica i dalje bez pobjede protiv Dinama

Gorica je tako ostala bez pobjede protiv Dinama i u 14. okršaju ovih momčadi, a Dinamo je došao do svoje druge pobjede u ligi ove sezone, s tim da je zagrebačka momčad odgodila utakmicu 4. kola zbog nastupa u kvalifikacijama za Ligu prvaka.

Susret je ponudio vrlo malo velikih prilika, a od početka do kraja gledali smo skoro istu sliku – Dinamo je napadao, Gorica se branila.

Tijekom prvih pola sata igre Dinamo je imao nekoliko obećavajućih napada, ali nije uspio stvoriti veliku šansu. Na drugoj strani vrijedi izdvojiti samo udarac Lovrića iz 22. minute, ali Livaković je lagano uhvatio loptu.

Dominacija Dinama i bizarni gol

Potom je Dinamo u 36. minuti postigao jedan od najbizarnijih golova u povijesti HNL-a. Moubandje je uputio centaršut skoro kod korner zastavice, a Doka je pokušao izblokirati njegov pokušaj. Lopta je promijenila smjer, preletjela Banića, pogodila prečku pa stativu i ušla u gol. Definitivno najbizarniji gol u HNL-u ove sezone.

Dinamo je nastavio dominirati u drugom dijelu, a odličnu šansu imao je u 65. minuti kada je prijetio Majer. Ofenzivac Dinama je sjajno šutirao s oko 20 metara, ali Banić je uz krajnji napor odbio loptu u korner.

Gorica je do gola pokušala u 74. minuti lukavim šutem Lovrića. Ofenzivac Gorice je šutirao iz slobodnog udarca s oko 25 metara iskosa. Bilo je vrlo teško zaprijetiti iz ove pozicije, ali on je lukavo gađao nisko na prvu stativu. Ipak, Livaković je nogom obranio udarac.

Gorica pala na šesto mjesto

Dinamo je najbolju šansu imao u 85. minuti. Kastrati je izašao sam na golmana Gorice, ali ovaj je maestralno obranio njegov udarac i ostavio Goricu u životu.

Na kraju je ostalo 1:0, što je Dinamu dovoljno za skok na treće mjesto na tablici, dok je Gorica sada šesta.

Izvor: index

Prethodni članakKastrati se nakon utakmice srušio na travnjak, liječnici utrčali u pomoć
Sljedeći članakPredsjednik La Lige: Barcelona je mogla zadržati Messija