WALES – ŠVICARSKA 1:1 Wales kaznio promašaje Švicarske, VAR poništio gol Gavranovića

WALES i Švicarska odigrali su 1:1 na Europskom prvenstvu u prvome kolu skupine A na Olimpijskom stadionu u Bakuu pred otprilike 20 tisuća gledatelja.

Švicarska je dominirala posjedom i šansama pa povela golom raspoloženog Breela Embola u 49. minuti, no Wales je do boda stigao u 74. minuti lijepim pogotkom glavom Kieffera Moorea.

U prvoj utakmici skupine Italija je u petak navečer pobijedila Tursku 3:0 na rimskom Olimpicu.

Na prvu veliku šansu čekalo se do 15. minute. Zaprijetio je Kieffer Moore udarcem glavom s nekih desetak metara. Švicarski vratar Yann Sommer lijepom je obranom izbacio loptu u korner i spasio Švicarsku.

Pet minuta kasnije Švicarska uzvraća prijetnjom poslije kornera s desne strane. Lopta je stigla do stopera Fabiana Schära koji s pet metara petom atraktivno prijeti, međutim, Daniel Ward to brani u padu.

Švicarska je nakon prvih 25 minuta podignula tempo i kroz kontinuirani posjed nastavila prijetiti. Najčešće je u centru pozornosti bio napadač Haris Seferović koji se u prvih 45 minuta istaknuo nepreciznim udarcima.

Embolo nezaustavljiv, Seferović promašivao

Najveći promašaj imao je u 45. minuti. Breel Embolo, njegov kolega iz napada, namjestio mu je na desetak metara loptu na udarac. Seferović je to završio jako loše i desnom nogom poslao loptu pored gola Warda.

Švicarci su poveli u 49. minuti. Razigrani Breel Embolo je zabio glavom poslije kornera s desne strane Xherdana Shaqirija. Embola nije dobro ispratio Roberts u skoku pa je snažni Švicarac s lakoćom iz blizine poentirao. Nešto ranije Embolo je imao dobru šansu koju mu je Ward skinuo. U 53. minuti Embolo je namjestio šansu Kevinu Mbabuu koji nije imao dobru završnicu iz blizine.

Wales se vratio, Gavranoviću VAR poništio gol

Švicarska se prerano povukla nakon vodstva i za to je kažnjena u 74. minuti. Joseff Morrell ubacio je s desne strane, a Kieffer Moore, napadač od 196 cm, glavom je u skoku pogodio za izjednačenje Velšana. Moore je s desetak metara lijepo i neobranjivo tukao u mrežu Sommera.

U 84. minuti Petković je uveo Dinamovog centarfora Marija Gavranovića umjesto indisponiranog Seferovića. Minutu kasnije Gavranović je poentirao, no sudac Clement Turpin poništio je taj gol nakon konzultacija s VAR-om. Gavranović je ipak bio u zaleđu prilikom postizanja pogotka i gol je opravdano poništen.

U sljedećem kolu, 16. lipnja, Švicarska igra protiv Italije, a Wales protiv Turske.

Izvor: index