DANSKA – BELGIJA 1:2 De Bruyne odveo Belgiju u osminu finala, Danci pred ispadanjem

BELGIJA je pobijedila Dansku (2:1) nakon preokreta na stadionu Parken u Kopenhagenu u 2. kolu skupine B Europskog prvenstva čime se plasirala u osminu finala natjecanja.

Poulsen je već u drugoj minuti zabio za prednost Danske, ali Belgija je nakon izmjena u drugom poluvremenu zaigrala mnogo bolje pa je golovima Thorgana Hazarda (55′) i De Bruynea (71′) stigla do preokreta i pobjede.

De Bruyne režirao preokret

Ključnu ulogu odigrao je De Bruyne koji je, pored gola, upisao i asistenciju.

Danci su u 1. kolu izgubili od Finske (1:0), dok je Belgija pobijedila Rusiju (3:0). Jučer je u ovoj skupini Rusija pobijedila Finsku (1:0) tako da će se u posljednjem kolu voditi borba tri reprezentacije za plasman u nokaut fazu.

Današnji susret protekao je i u znaku Christiana Eriksena koji je prije pet dana preživio srčani udar. Utakmica na Parkenu je nakratko zaustavljena u 10. minuti kako bi se dala podrška zvijezdi Danske reprezentacije.

No, susret je i pored toga ponudio mnogo stvari za pamćenje. Danci su bili mnogo bolji u prvom poluvremenu, a onda je Belgija nakon ulazaka De Bruynea, Edena Hazarda i Witsela ubacila u brzinu više i stigla do preokreta.

Danska je povela već u drugoj minuti nakon velike greške Denayera. Do lopte je došao Poulsen koji je s oko 15 metara precizno šutirao i zabio za veliko slavlje na tribinama Parkena.

Belgija je bila neprepoznatljiva u prvom poluvremenu

Dvije minute kasnije Tielemans je pronašao Mertensa u kaznenom prostoru, ali njegov udarac glavom odlično je obranio Schmeichel.

Odmah je Danska došla do velike šanse na drugoj strani. Maehle je prošao kroz obranu Belgije, ali zaustavio ga je Courtois.

Nova sjajna prilika za Dansku stigla je u šestoj minuti. Wass je probao glavom, ali još jednom odličnom obranom ponovno se istaknuo Courtois.

Nakon munjevitog otvaranja utakmice, stvari su se smirile. Na novu veliku šansu čekalo se sve do 35. minute kada je Damsgaard prijetio, ali lopta je otišla pored gola.

Izmjene su promijenile utakmicu

Izbornik Belgije Roberto Martinez je bio svjestan da na poluvremenu mora nešto promijeniti jer je njegova momčad izgledala neprepoznatljivo. On je umjesto Mertensa uveo De Bruynea. Veznjak Manchester Cityja nije igrao još od 29. svibnja kada se ozlijedio u porazu od Chelseaja (1:0) u finalu Lige prvaka, ali bilo mu je potrebno samo sedam minuta da asistira za izjednačenje.

Lukaku je sjajno pobjegao Vestergaardu, odigrao za De Bruynea koji se najprije oslobodio protivnika, a onda majstorski pronašao Thorgana Hazarda na drugoj stativi koji je lagano pogodio za izjednačenje.

Potom su na teren ušli Eden Hazard i Witsel te je Belgija zaigrala još bolje, a nagrada za takvu igru stigla je u 71. minuti kada je pogodio De Bruyne.

Greda je bila saveznik Belgije

Ponovno je Lukaku vrhunski zadržao loptu i napravio pometnju u obrani Danske, a onda je nakon nekoliko dodavanja lopta došla do De Bruynea na drugoj strani koji je sjajnim udarcem postigao gol. Asistenciju je upisao Eden Hazard.

Danska se nije predala nakon toga. Do kraja utakmice imala je nekoliko odličnih šansi, a najbliža je golu bila u 87. minuti kada je Braithwaite pogodio gredu. No, ostalo je 2:1.

Belgija u ponedjeljak u 3. kolu igra protiv Finske, dok će Danska igrati protiv Rusije.

Izvor: index

Prethodni članakDanci i Belgijanci prekinuli meč u 10. minuti i na sjajan način pružili podršku Eriksenu
Sljedeći članakJazeera Airways će tokom ljeta letjeti četiri puta sedmično za Sarajevo