9 C
Travnik
Petak, 29 ožujka, 2024
NaslovnicaSportVillarreal uz dosta sreće pobijedio Arsenal i došao na korak do finala

Villarreal uz dosta sreće pobijedio Arsenal i došao na korak do finala

VILLARREAL je u prvoj utakmici polufinala Europa lige pobijedio Arsenal 2:1.

Domaćini su poveli već u 5. minuti kad je Trigueros nakon krasne akcije Chukwuezea zakucao loptu u gol za 1:0. Na 2:0 povisio je Raul Albiol u 29. minuti kad je Parejo ubacio iz kornera, a Moreno produžio glavom loptu na drugu stativu gdje je branič Villarreala bio potpuno sam.

Iako je dominirao, Villarreal je malo stao nakon ta dva gola, ali mu je u 57. minuti pomogao Dani Ceballos koji je zbog naguravanja dobio drugi žuti karton.

Arsenal je do vrlo važnoga gola došao u 73. minuti kad je Saka izborio penal, a Nicolas Pepe ga rutinski realizirao za 2:1.

Tri minute kasnije Etienne Capoue je također dobio drugi žuti karton, zbog prekršaja na Pepeu, a nekoliko trenutaka kasnije sudac je poništio gol Arsenalu zbog prekršaja u napadu. Na snimci se jasno vidjelo da su dva igrača Villarreala srušila jedan drugoga.

Duboko u sudačkoj nadoknadi Pierre-Emerick Aubameyang je imao odličnu šansu za 2:2, ali je pucao ravno u Rullija.

Izvor: index.hr