AJAX I VILLARREAL pobjedama su završili prve utakmice osmine finala Europa lige, dok su Manchester United i Milan te praška Slavia i Glasgow Rangers remizirali odigravši 1:1 u svojim utakmicama. Svi uzvratni susreti igraju se sljedećeg četvrtka.

Najveću prednost pred drugi dio borbe za četvrtfinale napravio je Ajax kojeg su do pobjede 3:0 protiv Young Boysa doveli golovi Davyja Klaassena, Dušana Tadića i Briana Brobbeyja. Zadovoljni mogu biti i u Villarrealu koji je pogocima Paua Torresa i Raula Albiola svladao kijevski Dinamo 2:0.

Manchester United je protiv Milana imao pobjedu do druge minute sudačke nadoknade, a onda se talijanska momčad pobrinula za izjednačenje.

Milanu u startu poništena dva gola

Utakmica između Manchester Uniteda i Milana očekivala se s najviše nestrpljenja, a premda su obje momčadi bile desetkovane ozljedama, napetosti nije manjkalo. Za United su utakmicu propustili Paul Pogba, Phil Jones, Edinson Cavani, Donny van de Beek, Marcus Rashford, David de Gea…, dok su Milanu nedostajali Zlatan Ibrahimović, Ante Rebić, Mario Mandžukić, Theo Hernandez, Hakan Calhanoglu…

S dosta promjena u momčadi Milan je bolje otvorio susret i već do 13. minute postigao dva pogotka, oba poništena nakon pregledavanja snimke.

Diallo zabio za prednost, Kjaer ju poništio

Gol koji je u šestoj minuti zabio Rafael Leao poništen je zbog zaleđa, a lijep udarac Francka Kessieja u 13. zbog smirivanja lopte rukom. Najbolju priliku za pogodak Manchester United je u prvom dijelu imao u 38. minuti. Nakon ubacivanja iz kuta s desne strane sam i pred nebranjenim dijelom mreže našao se Harry Maguire. Promašio je s ni pola metra udaljenosti od gola.

Prvi pogodak na utakmici postignut je u 50. minuti. Negdje na polovici terena koji je pripadao Milanovoj momčadi Bruno Fernandes je izborio prekršaj u dvoboju za loptu sa Soualihom Meiteom, a koji trenutak kasnije ga i sam izveo. Loptu je ubacio u kazneni prostor Milanove momčadi u koji je utrčao Amad Diallo i loptu dočekao u skoku, leđima okrenut golu. Trzajem glave prebacio je do istrčalog Gianluigija Donnarummu.

Rezultat se nije mijenjao sve do druge minute sudačke nadoknade kada je Simon Kjaer pogodio za izjednačenje. Zabio je glavom nakon kornera.

Izvor: index.hr