3.7 C
Travnik
Petak, 19 travnja, 2024
NaslovnicaSportHrvatska pobijedila Tunis, za odlazak u Tokio treba nam POBJEDA ILI REMI...

Hrvatska pobijedila Tunis, za odlazak u Tokio treba nam POBJEDA ILI REMI FRANCUZA

Hrvatski rukometaši napravili su svoj dio posla pobijedivši Tunis s 30-27 (14-13) u zadnjem kolu kvalifikacijskog turnira u francuskom Montpellieru te će se plasirati na Olimpijske igre u Tokiju, ako domaća reprezentacija ne izgubi od Portugala.

David Mandić je s devet pogodaka bio najbolji strijelac Hrvatske. Sedam pogodaka postigao je Zlatko Horvat, četiri Marino Marić, a tri Domagoj Pavlović. Po dvaput su se u strijelce upisali Domagoj Duvnjak i Luka Cindrić. Marin Šego je imao devet obrana, a Ivan Pešić je zaustavio jedan sedmerac.

Tunižane je sa šest pogodaka predvodio Boughanmi.

Odlučujuću utakmicu za plasman na Olimpijske igre izabranici Hrvoja Horvata dobro su započeli i u devetoj minuti stvorili zalihu od tri pogotka (4-1) ponajviše zahvaljujući golovima Zlatka Horvata koji je u ovom dvoboju dobio minutažu na desnom krilu umjesto Ivana Ćupića koji se maksimalno potrošio u prve dvije utakmice na turniru i donio Hrvatskoj priliku da se protiv Tunisa bori za plasman na Olimpijske igre.

No, u sljedećih pet minuta Tunižani su postigli pet, a Hrvatska nijedan pogodak pa je jedna od ponajboljih afričkih reprezentacija povela 6-4. Takvo vodstvo su Tunižani držali do 19. minute (9-7), kad je uslijedila hrvatska serija 5-0 za vodstvo 12-9 u 26. minuti. Kad se činilo da će Hrvatska na poluvrijeme s uvjerljivom prednošću, opet je uslijedio niz pogrešaka i povratak Tunižana do 12-12. Da ‘kauboji’ ipak odu s prednošću na odmor pobrinuo se Marino Marić golom za 14-13.

Put prema pobjedi hrvatski rukometaši su utrli na početku drugog poluvremena, kad su brzim kontrama Mandića i Horvata u 38. minuti došli do šest golova prednosti (20-14), a tri minute poslije i do +7 (22-15).

S takvom zalihom je Hrvatska došla do 52. minute (27-20), da bi opet nizom promašaja i loših poteza dopustili Tunižanima seriju od četiri pogotka u tri minute (27-24). Ipak, pred kraj dvoboja pogocima Domagoja Pavlovića i obranama Marina Šege hrvatska reprezentacija je izbjegla još jednu šokantnu završnicu te na kraju slavila s 30-27, iako je ta pobjeda trebala biti i uvjerljivija.

Sad ostaje samo čekati rasplet dvoboja Francuske i Portugala u kojem Hrvatskoj odgovaraju pobjeda Francuske, remi i pobjeda Portugala s osam i više pogodaka razlike.