U DERBIJU 22. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na gostovanju pobijedio Tottenham sa 1:0. Jose Mourinho prvi put u karijeri izgubio je dvije prvenstvene utakmice u nizu, a Tottenham je upisao treći uzastopni poraz.

Bila je to skromna utakmica u kojoj su gosti pokazali malo više nogometa, a pobjednika je odlučio kazneni udarac iz 24. minute.

Eric Dier je neoprezno oborio Tima Wernera, a Jorginho je zabio s bijele točke. Najbolju priliku Spursi su imali u 79. minuti kada je Erik Lamela pucao s ruba kaznenog prostora, a Edouard Mendy odlično obranio.

Tottenham od 2012. godine nije izgubio tri utakmice zaredom. Prije Chelseaja pobijedio ih je Liverpool u prošlom kolu (1:3).

Na suprotnoj strani Nijemac Thomas Tuchel slavio je drugu pobjedu u trećoj utakmici na klupi kluba sa Stamford Bridgea. I dalje je bez poraza i nije primio gol.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je za Chelsea do 74. minute. Pet minuta ranije bio je u dobroj poziciji da potentira, ali je pucao pored gola.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 47 bodova, Manchester United ima 44 boda, dok je Leicester City na trećoj poziciji sa 42 boda.

Aktualni prvak Liverpool je četvrti sa 40 bodova, dok se Chelsea probio na šesto mjesto sa 36 bodova. Tottenham je sada osmi sa 33 boda.

Na začelju je Sheffield United sa 11 bodova, 11 manje od zon spasa.

Izvor: index