Petak, 29 ožujka, 2024
NaslovnicaSportVaskez tragičar Reala, Bilbao drugi finalista Superkupa

Vaskez tragičar Reala, Bilbao drugi finalista Superkupa

Ništa od El Klasika u finalu

Atletik Bilbao je drugi finalista španskog Superkupa. Baskijci su savladali Real Madrid rezultatom 2:1 i zakazali finale sa Barcelonom koja je sinoć nakon penala eliminisala Real Sosijedad.

Bilbao je u meč ušao ambicioznije, a plod takve igre bilo je vodstvo u 18. minuti kada je Lukas Vaskes (Lucas Vasquez) napravio veliku grešku, a Raul Garsija (Garcia) pogodio za 1:0.

Vaskez je 20 minuta kasnije ponovo bio u centru pažnje kada je skrivio penal koji je u gol pretvorio Garsija i duplirao prednost Atletika.

Real je u 75. minuti smanjio na 2:1, a strijelac gola je bio ko drugi nego Karim Benzema.

Benzema je osam minuta kasnije postigao još jedan gol, ali je onponišten zbog nedozvoljene pozicije.

Atletik je tako došao do velike pobjede, prve nad Realom poslije pet godina i do prvog plasmana u finale Superkupa nakon isto toliko godina. Tada su pobijedili Barcelonu, s kojom će igrati za trofej. Finalni meč na programu je u nedjelju u 21 sat.