Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na stadionu Grbavica u polufinalu doigravanja za plasman na Europsko prvenstvo dočekala reprezentaciju Sjeverne Irske. Nakon 120 minuta igre bilo je 1:1, a Sjeverna Irska slavila je nakon jedanaesteraca rezultatom 4:3. Zmajevi su do vodstva došli u 13. minuti susreta. Odlično je po desnoj strani terena prošao Branimir Cipetić, Jonny Evans se okliznuo, a desni bek bh. selekcije vratio je loptu u šesnaesterac za Krunića koji je pogodio za vodstvo Zmajeva. Sjeverna Irska je izjednačila u 53. minuti susreta, a strijelac je bio Niall McGinn. Napadač Sjeverne Irske uspio je doći do lopte prije Cipetića, potom opasnost nije uspio otkloniti ni Saničanin, a nogometaš škotskog Aberdeena matirao je Šehića. Do isteka regularnih 90 minuta pogodaka više nije bilo, pa je polufinalni duel doigravanja za Europsko prvenstvo otišao u produžetke. Ni tada, također, mreže se nisu tresle pa se pobjednik tražio u drami jedanaesteraca. Pjanić je izveo prvi jedanaesterac i bio je precizan, a potom je precizan bio i Dallas za 1:1. Drugi jedanaesterac za reprezentaciju BiH izveo je Hajradinović, a Peacock-Farrel ga je nadmudrio. Na drugoj strani uspješan je bio Lafferty za vodstvo Sjeverne Irske rezultatom 2:1. Treći jedanaesterac za Zmajeve nije realizirao Višća jer je pogodio gredu, a potom je neprecizan bio i Saville. U četvrtoj seriji na 2:2 je izjednačio Hotić, a potom je Sjeverna Irska povela s 3:2 nakon što je pogodio Washington. Džeko je pogodio s bijele točke za 3:3, a onda je precizan bio i Boyce za veliko slavlje Sjeverne Irske.

Izvor:Vecernji