Real Madrid u 31. kolu španjolskog prvenstva pobijedio je Mallorcu 2:0 (1:0).

Kraljevski klub u vodstvo je doveo Vinicius Jr. u 19. minuti. Mladog Brazilca u šansu je lijepo gurnuo hrvatski reprezentativac Luka Modrić. Modrić je u 46. minuti zaradio žuti karton, a iz igre je izašao 71. minuti kad ga je zamijenio Marco Asensio.

Konačnih 2:0 postavio je stoper Reala Sergio Ramos prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca. Bio je to čak 118 pogodak Ramosa u karijeri za klub i reprezentaciju.

Na ljestvici Real se nalazi na prvom mjestu sa 68 bodova kao što ima i drugoplasirana Barcelona. Mallorca se nalazi na 18. mjestu, na poziciji koja vodi u drugu ligu.

U razmaku od dva dana nogometaši Celte ostvarili su dvije pobjede i sada su sedam bodova iznad zone ispadanja. U srijedu su u gostima u 31. kolu Primere svladali Real Sociedad s 1-0.