Travnik
Četvrtak, 18 travnja, 2024
NaslovnicaVijestiU-21: Njemačka i Španjolska u finalu EP-a

U-21: Njemačka i Španjolska u finalu EP-a

Njemačka i Španjolska igrat će u finalu Europskog prvenstva do 21 godine. Njemačka nogometna reprezentancija u prvoj je polufinalnoj utakmici slavila u Bologni protiv Rumunjske s 4:2 (1:2) te će se u finalu suprostaviti Španjolskoj koja je svladala Francusku 4:1 (2:1).

Strijelac za mlade Španjolce bio je i nogometaš Dinama Dani Olmo koji je zabio treći gol na asistenciju Ruiza u 47. minuti. Povela je Francuska u 16. minuti golom Matete iz kaznenog udarca, no golovima Roce (28), Oyarzabala (45+5/p), Olma i Mayorala (68) Španjolci stižu do uvjerljivog slavlja.

Nijemci su do pobjede stigli preokretom golovima Nadiema Amirija (21, 90+2) i Gian-Luce Waldschmidta (51pen, 90), dok su Rumunji odigrali izvrsno prvo poluvrijeme i vodili pogocima Georgea Puscasa (27pen, 44).

Polufinalisti ovog EURA izborili s plasman na Olimpijske igre 2020 u Tokiju. Veliki finale se igra u nedjelju.